Костянтин Левін
Рейтинг
+12.00
Сила
29.31

Костянтин Левін

k-levin

avatar
Дуже Вам дякую.
Сам за 10 хвилин вирушаю туди.
avatar
«Знищити» неіснуюче (болонську систему, якої у нас фактично немає) і «відновити» наявне (радянський фундамент, який і організаційно, і за програмою викладання принципових змін з радянських часів не зазнав). Ефективність таких заходів звичайно буде нульовою, зате надзвичайно легко провести реформу.
avatar
заявляли о необходимости сокращения числа вузов
Они совершенно о другом говорят. Они говорят о том, что сейчас фактически количество мест превышает количество желающих, то есть даже в самые лучшие вузы конкурс зачастую меньше человека на место. То есть они лишь констатируют неизбежный факт — вузы будут закрываться, объединяться, сокращать кол-во факультетов и специальности по демографическим причинам (начало поступать в вузы поколение 90-х, когда рожали значительно меньше, чем в 80-х). Это сокращение вынужденное и означает не реформирование, а лишь то, что в сложившейся демографической ситуации бюрократическому монстру экономически невыгодно такое количество вузов. Я же говорю о сокращении в 10-20 раз, а не с 350 до 300.
.
Само существование ВАК с автономностью вузов несовместимо. Надо объяснять почему? Я лично пользуюсь гуманитарной периодикой, которая вообще заявила о своём выходе из этого фарса. И это далеко не худшая украинская гуманитарная периодика.
avatar
Якщо є кому передати — сьогодні о 17:00 біля головного відділення міліції (біля дзеркальної струї) відбудеться пікет.
avatar
все что вы предлагаете, кроме некоторых частностей декларируется в полной мере
Да ну. Например?
avatar
Да, если речь идет о том, что сейчас в студенты берут кого угодно и оптом — полностью поддерживаю! Но проблема ведь не в частных вузах (точнее они — не первоочередная проблема). Огромное количество профтехучилищ стали университетами, гос. университеты — национальными и академиями, и именно они показывают общий уровень образования в современной Украине. Всё остальное — отсутствие знание у выпускников и нежелание идти в науку — это уже скорее следствия, а не причина.
.
Реорганизация должна проходить следующим образом:
1) Сократить колличество вузов до нескольких десятков (двух-трех, не больше), все остальные по возможности распустить, соединить и понизить до I-II уровня аккредитации.
2) Преподавательский состав, желающий работать в этих оставшихся вузах должен пройти переаттестацию международной комиссией (не национальной! иначе всех «кумовей» протащат). Проводить такую переаттестацию каждый год в течении следующих пяти лет.
3) Дать вузам больше автономии, понизить роль ректора до «завхоза», повысить роль преподавательского совета. После пяти лет переаттестации перевести вузы на полную автономию (независимость от минобразования, или сведение такой зависимости к минимуму). Повысить зарплату преподавательскому составу минимум в 5 раз.
4) Ввести обязательное изучение (для преподавательского состава и студентов) английского + 1 иностр. язык на выбор. Наполнить вузовские библиотеки иностранной периодикой.
5) по мере финансовой возможности введение грантовой системы на исследования.
.
И это всё не имеет ничего общего со «старым фундаментом». Советская научная база должна использоваться в полной мере (и она, собственно, используется и будет использоваться), но организационно мы должны избавиться от старого «фундамента», на котором и стоит всё, что мы имеем теперь.
.
Святослав же нам предлагает, цитирую: «не тільки обмін студентами, навчальні пільги для студентів із сусідньої країни, але й взаємне автоматичне визнання наукових ступенів, можливість для викладачів і наукових співробітників більш вільно працевлаштовуватись у вищих навчальних закладах і наукових установах обох держав на тимчасовій або постійній основі, etc» то есть, говоря простым языком, дать возможность всем выпустившимся полудуркам устроиться не только в Украине, но и в России (присосаться к кормушке легче, когда кормушка больше). И в этом он видит «альтернативу».
avatar
почти под корень сломать все, что было построено за последние 20 лет
А что было построено за последние 20 лет и чем оно отличается от «системы образования союза»?
avatar
От мене якраз і цікавлять реальні речі, а не створення образу «поганого Заходу», з відповідним бажанням протиставляти йому якісь «альтернативи», бо він щось «диктує».
.
Реанімація радянського фундаменту в humanities виглядає просто смішно, а в sciences нічого реанімувати не треба, там все працює на старій базі, і не розвивається лише за браком коштів. Корупція, бюрократія і бідність є основними проблемами вітчизняної науки, а не болонська система, за якою навчається лише один Виш України. Наша освіта, як і Російська (тільки там грошей більше) давно є «річчю в собі» — вона існує лише для підтримання власного снування, а не для того, щоб давати комусь освіту, і я не розумію, які взагалі можуть бути розмови про «альтернативи» західній науці? Ну тобто розумію і вже озвучив — відгородитись від світу і робити вигляд, що наша освіта найкраща в світі.
avatar
Нажаль, не маю ілюзію щодо міжнародних організацій.
Але сьогодні нью-йоркське телебачення (канал не знаю) мало пустити репортаж, також пишемо листа Платіні (це ж все під вивіскою Євро робиться) і т.д.
Сподіваюся, що найближчим часом буде влаштовано якісь акції, хоча б для того щоб звільнили затриманих.
avatar
avatar
Можна детальніше про власний фундамент? Відмежованість від світу, домінація бюрократичного апарату і орієнтація на планову економіку — на цей фундамент орієнтуватися?
avatar
В Харкові було десь 35 чоловік, акція тривала півгодини. Все прошло мирно, було багато преси. Трошки фото вже є тут — glavnoe.ua/news/n51646.
avatar
До чого тут ваші симпатії. Йдеться про конституційні права людини.
avatar
Харків — Совнаркомовская, 5 (Раднаркомівська, 5), о 10:00.
avatar
А можна конкретний праклад сучасного мистецтва, яке викликає таку огиду? Можливо Ви були на ilovekiev у ці вихідні?
avatar
Звичайно, які можуть бути демонстрації, коли люди повертаються з дачі, правда?
avatar
питання про її справжність лишається відкритим
Таню!
Подивіться лекцію Залізняка (завантажити можна тут, тут, або по частинах дивитися тут), почитайте тематичну літ-ру (Творогов О.В., Жуковская Л.П. Что думают ученые о «Велесовой книге». М.: Наука, 2004).
Навколо цієї підробки вже не може бути ніякої дискусії. Там немає про що говорити. Тим паче з позиції лінґвістики.
.
Ни пяди земли мракобесам!
avatar
Поєднати два бюрократичних монстри, в яких вже давно насправді не йдеться ані про науку, ані про освіту? Для євразійства то було б свято, але для перспектив (хоча б примарних) науки в України — повний колапс.
avatar
Дякую Вам!
Чомусь невелика активність тут, тому ще від себе допишу:
— хотілося б, щоб в оформлені були дотримані всі норми чинного українського правопису;
— якщо колись з'явиться можливість створювати «френдстрічки», то є наперед прохання зробити їх з інверсією — щоб не тільки можна було читати «тільки вибраних користувачів», але й читати всіх, «окрім вибраних користувачів». Ну наприклад мені подобається проглядати спільну стрічку на vkursi.com/, але я б, особисто для себе, виключив з неї спільноти з афішею культурних подій в м. Чернівці. Кількість записів зростатиме, тож хотілося б якийсь, по можливості персональний, фільтр…
— обов'язково напишіть у FAQ'у як робити кати, бо зараз, наскільки розумію, модераторам доводиться їх ставити вручну.
— на персональних сторінках (напр. i-gamal.vkursi.com/) є зліва вгорі великими літерами ім'я/прізвище людини, лінка веде на ту ж саму сторінку. Прохання додати таку ж лінку і на сторінку профілю (напр. i-gamal.vkursi.com/profile/), бо, відкривши профіль, важко зорієнтуватися, як подивитися записи власника (кнопку «Публікації» видно не відразу). Велике посилання зліва вгорі інтуїтивно б вирішило проблему.
Ще раз дякую.
avatar
Впевнений, що користувачі не відмовляться від FAQ'у по функціоналу.