Конфлікт маскувань

Читаючи огляд 7-ми книжок на тему Помаранчевої революції, які виходили за кордоном у 2005/06 роках, натрапив на надзвичайно влучне визначення того, яким чином Росія і Захід протистояли одне одному під час подій кінця 2004 року:
<...> конфлікт інтерпретацій між умовно «західним» та умовно «російським» арґументами можна представити у спрощеній опозиції. Захід звинувачує Росію у втручанні у внутрішні українські справи й переслідуванні своїх інтересів. В Україні стверджуються універсальні цінності, які Росія хоче замаскувати під регіональний (геополітичний) конфлікт. Росія звинувачує Захід у такому самому втручанні й переслідуванні своїх інтересів в Україні. В Україні стверджуються регіональні західні інтереси, які Захід прагне замаскувати під універсальні цінності.
Цей момент «маскування» і здається мені ключовим. Можна припустити, що обидва елементи слушні. І тоді Захід створює «об'єднальний» міф про універсальні цінності, а Росія — «роз'єднальний» міф про геополітичний конфлікт на території України. <...> Російський арумент: «будьте з нами, аби не бути з ними». Західний арумент: «будьте з нами, аби добре бути».

(Володимир Єрмоленко. Помаранчева революція: погляд з відстані // УГО № 12, 2006 р. С. 102-104.)

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте